چرا باید سایت خودمان را به گوگل معرفی کنیم؟

چرا باید سایت خودمان را به گوگل معرفی کنیم؟ گوگل به عنوان یک موتور جستجوگر بهترین گزینه برای معرفی وبسایت‌های معتبر در جهان است. برخی افراد به دلیل سختی معرفی وبسایت خود و کمبود بازدید از سایت، از اهداف خود که خرید و فروش کالاهای مختلف، آموزش مطالب مختلف و بسیاری از موارد دیگر است پشیمان می‌شوند در صورتی که مشکل وبسایت ‌آن‌ها برخورداری از سئوی نامناسب و عدم معرفی به گوگل است.

این موتور جستجوگر که به وسیله ربات‌های مختلف کار می‌کند، به افراد اجازه این را خواهد داد تا در کمترین زمان ممکن سایت خود را به دیگران معرفی کنند. همچنین خزنده‌های گوگل مانند یک ردیاب عمل کرده و با مرور سایت‌های مختلف و دستیابی به مطالب مفید در یک سایت آن را ایندکس می‌کند برای طراحی سایت اقساطی با ما تماس بگیرید.

دلایل اهمیت معرفی وبسایت به گوگل

نحوه عملکرد موتور جستجوگر گوگل

موتور جستجوگر گوگل که به وسیله‌ مجموعه‌‌ای از ربات‌های کامپیوتری کار می‌کند، به صورت پیوسته سایت‌های مختلف را چک کرده و با رتبه‌بندی مطالب تدوین شده در آن، وبسایت‌های مختلف را بر اساس میزان کیفیت نمایش می‌دهد.

در حالت کلی موتور جستجو‌گر گوگل از طریق مراحلی همچون خزش، فهرست کردن و رتبه‌بندی سایت‌ها مطالب مفید را برای موضوع موردنظر متقاضی جمع‌آوری می‌کند. البته باید به این نکته اشاره کرد که علاوه بر محتوای مطالب ثبت شده در درون سایت موارد دیگر همچون سرعت سایت، کیفیت سئو و موارد مشابه برای رتبه بندی آن مهم هستند.

برای مثال زمانی که فردی یک موضوع را در گوگل سرج می‌کند، لیستی از سایت‌های مختلف به او نشان داده می‌شود که اولین سایت از مطالب ارزشمند‌تر و صحیح‌تری نسبت به سایت دوم برخوردار بوده و میزان بازدید بیشتری دارد.

نحوه عملکرد موتور جستجوگر گوگل

دلایل ثبت وبسایت‌های مختلف در موتور جستجوگر گوگل

از آنجایی که امروزه معرفی سایت‌ها و افزایش میزان بازدید آن‌ها به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم تبدیل شده است، ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به بررسی بیشتر موضوع فوق بپردازیم. زمانی که فردی سایتی را در گوگل جستجو می‌کند، این موتور جستجو کرده و بر اساس میزان بازدید و کاربرد مطالب تدوین شده در آن به ترتیب سایت‌هایی را به شما نشان می‌دهد. مواردی که در ادامه به بررسی آن‌ها پردخته شده است، دلایل اهمیت ثبت وبسایت‌های مختلف در موتور جستجوگر گوگل را به طور کامل توضیح می‌دهد.

 • کسب رتبه بالا در گوگل

یکی از دلایل اصلی اهمیت معرفی وبسایت به گوگل کسب رتبه بالا در این موتور جستجوگر است. افراد مختلف با استفاده از گوگل می‌توانند سایت خود را ارتقاء داده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

 • جذب مشتریان فراوان

تمام اقداماتی که برای معرفی یک وبسایت به موتور جستجوگر گوگل صورت می‌گیرد، به دلیل جذب مشتریان فراوان و افزایش آمار بازدید آن است. البته برای این امر باید وبسیات از محتویات مفید و سازنده‌ای برخوردار باشد و اطلاعات مفید و اساسی را به بازدیدکنندگان منتقل کند.

 • برتری نسبت به رقبا

زمانی که وبسایتی از طریق گوگل به دیگران معرفی شود، بازدید آن بالا رفته و در نهایت نسبت به رقبا برتری بیشتری پیدا می‌کند.

 • افزایش فروش

برای افزایش میزان فروش یک وبسایت یا میزان بازدید آن باید سئو سایت افراد را جذب کند. از طرفی سئوی سایت باید به گونه‌ای باشد که بازدیدکنندگان با مشاهده آن به یک نتیجه کلی برسند.

 • هزینه مقرون به صرفه نسبت به راه‌های تبلیغاتی دیگر

زمانی که یک سایت جدید ساخته می‌شود، مدیران باید از راه‌های مختلف اقدام به معرفی آن کنند. امروزه هزینه تبلیغات وبسایت بسیار گران بوده و مقرون به صرفه نیست. با این حال موتور جستجوگر گوگل نسبت به راه‌های دیگر بدون هیچ هزینه‌ای سایت‌های معتبر و پرمحتوا را با سرچ مردم به آن‌ها نشان می‌دهد.

 • ساخت برندی جدید با گوگل

متقاضیانی که قصد ساخت یک وبسیات مفید و پرتقاضا را دارند باید آن را به گوگل معرفی کنند. البته سرعت سایت و پشتیبانی سئو از عوامل دیگری هستند که برای برند‌ کردن یک سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

دلایل اهمیت ثبت وبسایت در گوگل

خدمات سئو سایت برای افزایش بازدید آن

یکی از بهترین مواردی که کاربر می‌تواند با معرفی وبسایت خود به گوگل آمار آن را بالا ببرد، خدمات سئو در آن است. طراحی یک سئوی مناسب برای وبسایت موردنظر به آن معنا است که سایت از کیفیت و محتوای خوبی برخوردار بوده و بهترین نتایج را به بازدیدکننده منتقل می‌کند.

البته طراحی سئو برای یک سایت باید بر اساس موارد مختلفی همچون هدف فرد از ساخت یک وبسایت و سبک آن صورت ‌گیرد. به همین دلیل افراد باید قبل از هر عملی به این موضوع توجه کنند که دوست دارند از چه طریقی سایت خود را گسترش دهند. منظور از سبک یک وبسایت اشتراک ویدیو‌ها، فایل‌های خاص و غیره است که در تعیین نوع سئوی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

شاید شما نیز به این نکته پی برده باشید که افراد دوست دارند در هنگام جستجوی مطلبی در گوگل در سایت‌های ابتدایی موضوع موردنظر خود را پیدا کنند، در صورتی که این کار تنها به وسیله گسترش سئو سایت و در نهایت افزایش کیفیت آن ممکن است.

خدمات سئو سایت برای افزایش بازدید در گوگل و پشتیبانی سئو

کلام آخر

امروزه موضوعاتی همچون طراحی وبسایت به یکی از محبوب‌ترین مسائل در میان مشاغل مختلف تبدیل شده است. وقتی یک کسب‌و‌کاری می‌خواهد خود را به دیگران معرفی کند، باید در ابتدا راه‌های تبلیغاتی برای این امر را بشناسد که یکی از آن‌ها معرفی وبسایت مورد نظر به گوگل است. گوگل به عنوان موتور جستجوگری که توسط تعدادی ربات کار می‌کند، با بررسی صفحه به صفحه وبسایت‌های مختلف آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کند.

معرفی وبسایت به گوگل مزایای بی‌شماری دارد که از میان آن‌ها می‌توان به مقرون‌به‌صرفه بودن آن اشاره کرد. همچنین کسانی که وبسایت خود را به گوگل معرفی می‌کنند، در مدت زمان کوتاهی فروش خوبی را به دست آورده و با افزایش تعداد بازدید‌کنندگان از سایت مواجه خواهند شد. البته برای ثبت یک وبسایت در گوگل باید سایت مورد نظر از سئوی خوبی برخوردار باشد. سئوی سایت میزان کیفیت سایت را مشخص کرده و در رتبه‌بندی آن تاثیر فراوانی دارد.

سایت وب فارسینو با ارائه خدماتی نظیر ساخت وبسایت شخصی، وبسایت فروشگاهی، وبسایت شرکتی، انجام مشاوره‌های سازنده برای بهبود سایت و غیره بهترین گزینه‌ برای کسانی است که قصد ارتقای وبسایت خود از طریق معرفی به گوگل را دارند.

 

طراحی لوگو و بنر سایت و قالب اینستاگرام

عوامل بسیاری در موفقیت یک کسب‌وکار اینترنتی مؤثر هستند. یکی از این عوامل، ظاهری است که سایت یا صفحه اجتماعی شما دارد. درواقع، ظاهر کسب‌وکار شما اولین چیزی است که مخاطبتان به آن توجه می‌کنند. در این مطلب، درباره طراحی چند آیتم که برای کسب‌وکارهای اینترنتی ضروری هستند، یعنی طراحی لوگو و بنر سایت و همچنین، ساخت قالب اینستاگرام صحبت می‌کنیم. پس با طراحی سایت اقساطی  همراه باشید!

طراحی لوگو و بنر سایت؛ ضروری و هویت‌ساز

طراحی لوگو یک اقدام ضروری‌ است؛ زیرا لوگو ابزار مهمی برای هویت‌سازی برند شماست. در ابتدا باید بدانید که در ساخت لوگو، خلاقیت حرف اول را می‌زند و باید به شیوه‌ای خلاقانه فکر کنید تا بتوانید لوگویی منحصربه‌فرد داشته باشید. ما در این قسمت به‌طورکلی به نحوه طراحی یک لوگو می‌پردازیم.

توصیه می‌کنیم پیش از اقدام به ساخت لوگو، لوگوهای مختلف را برای الهام گرفتن بررسی کنید و حداقل سه لوگو پیدا کنید که برای شما جذاب هستند. با بررسی این لوگوها می‌توانید بدون خستگی و سردرگمی بفهمید که از کجا باید شروع کنید.

یکی از مهم‌ترین مراحلی که در طراحی لوگو و بنر سایت یکسان بوده، انتخاب رنگ است. اگر خط‌مشی برند شما از پیش تعیین شده است، می‌توانید از رنگ‌هایی که قبلاً برای برند خود تعیین کرده‌اید، در لوگو استفاده کنید. اما اگر هنوز رنگ‌های برند خود را تعیین نکرده‌اید، باید کمی درباره رنگ‌های مناسب برای بازار هدف خود تحقیق کنید.

سپس باید استایل لوگوی خود را تعیین کنید. معمولاً لوگوها را به دو دسته مهم متن محور یا سمبل محور تقسیم می‌کنند. نوع سوم شامل لوگوهایی است که ترکیبی از این دو نوع لوگو هستند. همچنین از استایل‌های لوگو می‌توان به استایل‌های سنت‌گرا، فوق مدرن، مینیمال و کلاسیک اشاره کرد.

طراحی لوگو و بنر سایت

انتخاب فونت مناسب و شروع به ساخت لوگو

مرحله بعد، انتخاب فونت مناسب در صورت طراحی یک لوگوی متن محور است. سایت‌های بسیاری برای دانلود فونت وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در انتخاب فونت به استایل لوگو خود توجه کنید تا با ظاهر و حس لوگوی شما هماهنگ باشد.

در این مرحله، می‌توانید شروع به ساخت لوگوی خود کنید. ابزارهای بسیاری برای طراحی لوگو وجود دارند. یکی از ابزارهای شناخته‌شده برای ساخت لوگو، فتوشاپ است که البته شاید کار کردن با آن برای بسیاری از افراد پیچیده باشد. ابزارهای ساده‌تر شامل سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ساخت لوگو هستند.

نقش کلیدی خلاقیت در طراحی لوگو

طراحی بنر سایت، یکی از پایه‌های تبلیغات اینترنتی

در این بخش از مقاله طراحی لوگو و بنر سایت و قالب اینستاگرام، به طراحی بنر سایت می‌پردازیم. تبلیغات بنری، تبدیل به یکی از بخش‌های اصلی بازاریابی آنلاین شده است. هدف یک بنر آنلاین، تبلیغات یک محصول یا خدمت است. بنرهای آنلاین بهتر می‌توانند توجه مشتریان را جلب کنند. در این نوع از بنرها مشتریان می‌توانند با یک کلیک ساده روی بنر، به‌صورت مستقیم به سایت فروشنده محصول تبلیغاتی هدایت شوند. سایز استاندارد یک بنر 468 پیکسل در 60 پیکسل است. هر بنر معمولاً شامل سه جزء است:

 • تصویر زمینه
 • لوگو
 • متن یا شعار

همچنین، برای طراحی بنر می‌توانید از فرمت‌های Flash یا HTML5 استفاده کنید که فرمت دوم محبوب‌تر و کاربردی‌تر است. برای بنرهای آماری استفاده از فرمت JPG یا PNG توصیه می‌شود و بنرهای متحرک را می‌توان به‌صورت GIF ذخیره کرد. برای ساخت بنر سایت راه‌های بسیاری وجود دارند. اگر پول کافی برای پرداخت به یک طراح متخصص دارید، می‌توانید از او برای ساخت بنر خود کمک بگیرید.

روش دوم، استفاده از یک نرم‌افزار طراحی گرافیکی است. این نرم‌افزارها شامل فتوشاپ، Gimp و… هستند. روش بعدی، استفاده از نرم‌افزار پاورپوینت است. این نرم‌افزار علاوه بر کاربردی که برای ارائه‌ها دارد، ابزارهایی برای طراحی بنرهای آماری و متحرک دارد و کار با آن ساده است.

روش چهارم و روش آخر، استفاده از اپلیکیشن‌های طراحی بنر است. معروف‌ترین این اپلیکیشن‌ها، کانوا و پیکسلر هستند. در پایان توصیه می‌شود که متن بنر شما قوی باشد و موضوعات جذاب مانند تخفیف‌ها، پیشنهادهای ویژه، جوایز و سایر موارد کاربردی را پوشش دهد.

طراحی بنرهای تبلیغاتی سایت‌ها

طراحی قالب اینستاگرام، زمان‌بر اما متمایزکننده

برای مدیریت پیج اینستاگرام، ایجاد پست‌های هیجان‌انگیز، ضروری اما زمان‌بر است. شما نمی‌توانید این کار را سرسری و بی‌دقت انجام دهید؛ زیرا رقابت در فضای اینستاگرام بسیار بالاست و درصد بالایی از کسب‌وکارها از این پلتفرم برای رشد برند خود استفاده می‌کنند. همچنین، برای آن‌که از کسب‌وکارهای دیگر متمایز باشید، پست‌های شما باید ظاهر بی‌نظیری داشته باشند.

موضوع دیگری که علاوه بر طراحی لوگو و بنر سایت برای ظاهر برند شما اهمیت دارد، طراحی قالب اینستاگرام است. برای صرفه‌جویی در زمان طراحی پست‌ها و زیباسازی صفحه اینستاگرام برند خود می‌توانید از قالب اینستاگرام استفاده کنید.

قالب‌های اینستاگرام، فایل‌های لایه باز از پیش‌ساخته‌ای شامل تصاویر و متون هستند که می‌توانید برای ایجاد پست‌ها و استوری‌های جدید آن‌ها را ادیت کنید. شما قادرید که قالب‌های اینستاگرام را خودتان طراحی کنید یا از قالب‌های آماده استفاده کنید. برای طراحی قالب اینستاگرام می‌توانید از فتوشاپ یا اپلیکیشن‌های موبایلی‌ای مانند کانوا استفاده کنید.

به‌منظور ساخت قالب اینستاگرام می‌توانید از یک پس‌زمینه تک‌رنگ و بدون عکس استفاده کنید یا یک عکس را به‌عنوان پس‌زمینه به کار ببرید. برای عکس پس‌زمینه قادرید که خودتان عکاسی کنید، از عکس‌های مربوط به برند خود استفاده کنید یا عکس‌های آماده اینترنت را به‌کارگیری کنید. در مرحله بعد باید عناصر و اشکال گرافیکی‌ای که می‌خواهید اضافه و فونت را انتخاب کنید. پس از بازبینی‌های مجدد و رسیدن به نتیجه مطلوب می‌توانید فایل را ذخیره کنید و در اینستاگرام خود مورداستفاده قرار دهید.

نمونه ای از طراحی قالب اینستاگرام

نتیجه‌گیری

موفقیت کسب‌وکار اینترنتی شما تا حد زیادی به ظاهری که از برند خود به نمایش می‌گذارید بستگی دارد. لوگو شما از جمله عناصر مهم در هویت‌سازی برند شماست که باید در طراحی آن دقت لازم را به‌کارگیرید. ساخت بنر نیز برای تبلیغات در فضای اینترنتی بسیار ضروری و کاربردی است. همچنین، برای مدیریت پیج اینستاگرام، داشتن قالبی آماده به صرفه‌جویی در زمان کمک می‌کند.

در این مقاله که به طراحی لوگو و بنر سایت و قالب اینستاگرام پرداختیم، سعی کردیم دید کلی‌ای درباره طراحی تمام این موارد تعیین‌کننده به شما بدهیم. اما باید به خاطر داشته باشید که هیچ راهکاری بهتر از کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای نمی‌تواند به داشتن بهترین طراحی در این حوزه‌ها منجر شود. سایت وب فارسینو یکی از سایت‌هایی است که با کمک گرفتن از بهترین متخصصان، خدمات گرافیکی‌ای مانند ساخت لوگو، ساخت بنر سایت و ساخت قالب اینستاگرام را ارائه می‌دهد.

طراحی سایت وردپرس و مزایای آن

امروزه وردپرس به‌عنوان محبوب‌ترین و امن‌ترین سیستم مدیریت محتوایی شناخته می‌شود. با توجه ‌به اینکه کسب‌وکار افراد از روش‌های سنتی و قدیمی به روش‌های اینترنتی و کسب‌وکار آنلاین تغییر پیدا کرده، بنابراین طراحی سایت وردپرس یک راهکار و شیوه مهم برای کسب‌وکار آنلاین است. به ‌طور کلی وردپرس یک سیستم مدیریت محتوایی پرکاربرد برای افراد به شمار می‌رود که موجب راه‌اندازی یک سایت یا وبلاگ شخصی می‌شود. از مهم‌ترین مزیت‌های وردپرس این است که به طور رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است. در ادامة این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع روش‌های طراحی سایت و نحوه استفاده از وردپرس و مزایای آن و طراحی سایت اقساطی آشنا کنیم.

وردپرس چیست؟

برای راه‌اندازی هرگونه سایتی همچون سایت پزشکی، سایت‌ خبری، سایت فروشگاهی، سایت شخصی یا همان وبلاگ، سایت فروش دوره‌ آموزشی و … نیاز به یک سیستم مدیریت محتوایی است. وردپرس یک نوع سیستم مدیریت محتوایی است که از قالب‌ها و پوسته‌های متنوع بسیاری تشکیل شده که شما بدون داشتن هیچ علمی در رابطه ‌با برنامه‌نویسی می‌توانید سایت موردنظر خود را راه‌اندازی کنید.

برای راه‌اندازی یک سایت دو راه وجود دارد که روش اول از طریق طراحی سایت وردپرس یا همان استفاده از سایت مدیریت محتوایی و روش دوم از طریق برنامه‌نویسی و کدنویسی است. از طریق این سیستم شما می‌توانید بدون تغییر در کدهای مربوط به برنامه‌نویسی، در سایت خود محتوا اضافه کنید و همچنین مدیریت کافی بر روی محتوای سایت خود داشته باشید. از دیگر ویژگی‌ها و مزیت‌های این سیستم ویرایش سریع و آسان مطالب در سایت، ویرایش صفحه‌های سایت و ایمن بودن استفاده از این سیستم، پشتیبانی سریع و مطمئن و سفارش‌سازی و … است.

طراحی سایت از طریق وردپرس

طراحی سایت از طریق سیستم وردپرس

برای راه‌اندازی سایت‌های گوناگون، شیوه‌های مختلفی وجود دارد که این سیستم مدیریت محتوایی به طور رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است. برخی از افراد فکر می‌کنند که بدون داشتن مهارت در کدنویسی و برنامه‌نویسی نمی‌توانند سایت‌هایی را طراحی کنند و فعالیتی در اینترنت و فضای مجازی داشته باشند ولی وردپرس این امکان را برای افراد فراهم کرده است که بدون داشتن پیش نیازی در ارتباط با برنامه‌نویسی، وب‌سایت حرفه‌ای خود را طراحی کنند.

استفاده از وردپرس در سال‌های نخست فقط برای سایت‌های شخصی و وبلاگ مورد استفاده قرار می‌گرفت اما پس از سال‌ها با افزودن کدنویسی و قالب‌های صفحه‌ای استفاده از این سیستم کمی تغییر کرد و برای راه‌اندازی هرگونه سایتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از ویژگی‌های دیگر این سیستم متن‌باز بودن آن است که بدین معنی است که پس از طراحی سایت افراد قادر به ویرایش و ایجاد تغییراتی در آن هستند و حتی افراد می‌توانند سایت را به طور حرفه‌ای و پیشرفته توسعه دهند.

طراح برنامه‌های متن‌باز کدهای منبع و مرتبط را در اختیار افراد قرار می‌دهد و در نتیجه افراد می‌توانند در صورت نبود مشکل، اشکالات را برطرف کنند. سایت‌های بسیار بزرگ و معتبری همچون فیس‌بوک facebook  و CNN نیز از این سیستم مدیریت محتوایی یعنی همان وردپرس استفاده می‌کنند.

امنیت وردپرس

طراحی سایت وردپرس یکی از امن‌ترین و معتبرترین راه‌های طراحی سایت است. از نگرانی‌های اصلی صاحبان سایت و کسب‌وکارهای اینترنتی و مجازی، تأمین امنیت سایت‌های خود است، ازاین‌رو به دنبال راهکارها و افزونه‌هایی برای افزایش امنیت سایت هستند که وردپرس در میان راه‌های دیگر طراحی سایت از ایمنی بیشتری برخوردار است.

افرادی که صاحب کسب‌وکار اینترنتی و سایت هستند، برای امنیت بیشتر سایت خود در همان ابتدای راه‌اندازی سایت بهتر است از هاست‌های پرقدرت با کمی هزینه‌های بیشتر استفاده کنند تا در طی فعالیت خود دچار مشکل نشوند و بهتر است این هزینه در ابتدای کار پرداخت شود.

همان‌طور که گفتیم سایت معتبری همچون فیس‌بوک نیز از همین سیستم برای سایت خود استفاده کرده و تا به ‌حال نیز اتفاق نیفتاده است که سایت پربازدید و معتبری همچون فیس‌بوک هک شود و یا امنیتش دچار مشکل شده باشد. امنیت بالای این سیستم از جمله مزیت‌ سایت وردپرس محسوب می‌شود.

امنیت بالای طراحی سایت از طریق وردپرس

هزینه و تعرفه طراحی سایت از طریق وردپرس

سیستم وردپرس جزو سیستم‌های اپن‌سورس است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سیستم اپن‌سورس این است که سازندة آن تقریباً تمام کدها را به‌ صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهد. هزینه و قیمت سیستم وردپرس در مقایسه با دیگر روش‌های طراحی سایت بسیار کمتر است. دلیل آن هم گفتیم چون این برنامه و سیستم به طور رایگان در اختیار افراد قرار گرفته می‌شود.

به ‌طور کلی طراحی سایت وردپرس نیازی به برنامه‌نویسی ندارد و یکی از مهم‌ترین هزینه‌های طراحی سایت برای شما حذف می‌گردد. تنها هزینه‌ای که باید انجام شود برای قالب و افزونه انتخابی برای سایت است که علاوه بر موارد ذکرشده خود سیستم وردپرس چندین قالب و افزونة رایگان به طور اختصاصی ارائه می‌دهد که به ‌راحتی می‌توانید از این افزونه‌ها استفاده کنید.

نکات مهم در خصوص استفاده از وردپرس برای طراحی سایت

اگر وب‌سایت خود را از طریق وردپرس طراحی و راه‌اندازی کنید، باید از همان ابتدا برای آن برنامه داشته باشید تا از اشتباهات احتمالی در مورد آن جلوگیری شود.

از اولین نکاتی که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید این است که اگر هنوز از سایتی که طراحی کرده‌اید مطمئن نیستید، از ابتدا در بخش تنظیمات گزینه (به ربات اجازه دسترسی به محتوای سایت را ندهید) را فعال کرده و همچنین از نکات اصلی طراحی سایت که باید به آن توجه کنید، عدم استفاده از افزونه‌های نامعتبر و ناشناخته است. زیرا در این صورت پس از مدتی سایت شما دچار مشکل شده یا از دسترس خارج می‌شود. هرچه افزونه بیشتری در سایت خود استفاده کنید، سرعت وب‌سایت کاهش پیدا می‌کند. پس برای داشتن یک سایت با سرعت بالا و محتوای مناسب نکات اولیه سئو را به طور کامل رعایت کنید.

توجه به نکات سئو از اصلی‌ترین رکن طراحی سایت است

مزایا و ویژگی‌های مثبت طراحی سایت وردپرس

 1. قالب‌های پیشرفته: این سیستم دارای قالب‌های پیشرفته و پرفروشی همچون وودمارت، بی تم و … است که عموماً به طور رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد و این قالب‌ها به ‌قدری پیشرفته هستند که می‌توان از آن ها به‌عنوان سایت ساز نام برد.
 2. از دیگر مزیت‌های وردپرس این است که کاملاً دیسپانسیو هستند و با هر دستگاه و نمایشگری که وارد آن می‌شوید می‌تواند ظاهر کاربری مناسبی پیدا کند.
 3. سیستم طراحی سایت وردپرس قابلیت پیاده‌سازی همة نکات سئو را دارد و با داشتن درک کاملی از اصول و قواعد سئو می‌توانید سایت راه‌اندازی‌شده خود را جزو برترین سایت‌های موجود قرار دهید.
 4. کم‌هزینه‌بودن طراحی سایت از این شیوه یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن محسوب می‌شود. همان‌طور که توضیح دادیم استفاده از وردپرس به‌جای برنامه‌نویسی موجب صرفه‌جویی در هزینه و زمان می‌شود.

افزونه‌های پیشرفته و قدرتمند نیز از دیگر ویژگی‌های وردپرس است. نصب هرگونه افزونه برای سایت مناسب نیست ولی اضافه‌ کردن افزونه‌هایی همچون راکت، اسکیما و … هم کار با آن را بسیار آسان می‌کند و هم موجب کندی و یا اختلال در سرعت سایت نمی‌شود. اگر شما هم برای توسعة کسب‌وکار خود نیاز به سایت حرفه‌ای و پیشرفته دارید می‌توانید سفارش طراحی سایت خود را از وب فارسینو بخواهید. این وب‌سایت خدماتی در زمینه طراحی سایت و … به همه افراد ارائه می‌دهد.

مزیت‌های این سیستم کاربردی

سخن پایانی

امروزه برای راه‌اندازی هر نوع سایتی دو راه وجود دارد. اولین روش استفاده از علم برنامه‌نویسی و دومین روش از طریق طراحی سایت وردپرس است. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوایی است که به طور رایگان در اختیار افراد قرار گرفته و دارای افزونه‌ها و قالب‌های رایگان است.

سئو سایت وردپرس و مزایای آن

سئو سایت وردپرس و مزایای آن

سئو سایت وردپرس موضوعی است که در مقاله امروز قصد داریم به طور کامل در مورد آن صحبت کنیم. شما هر روز با جست‌وجوهایی که در گوگل انجام می‌دهید، به سایت‌ها و مطالب مختلفی برخورد می‌کنید. تهیه و بارگذاری این مطالب در سایت‌ها طبق قوانین و پروتکل‌های خاصی انجام می‌پذیرد که به آن سئو می‌گویند.

در واقع، سایت‌ها به‌منظور بهبود خدمات خود و جذب بازدیدکنندگان بیشتر، بر اساس استانداردهای حاکم بر موتورهای جستجو و قوانین آن، محتوا را تولید می‌کنند. اگر شما قادر نباشید تا خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهید را در صفحه اول گوگل قرار دهید، ناچار می‌شوید هزینه زیادی را برای فروش محصولات یا تبلیغات خود متقبل شوید. این عوامل ممکن است شما را از کسب درآمد اینترنتی دلسرد کند؛ بنابراین تسلط شما به سئو و تشکیل یک وب‌سایت پردرآمد و قوی در ابتدای کار، اهمیت بالایی دارد.

سئو سایت یا سئو وردپرس چیست؟

SEO سایت، مخفف عبارت Search Engine Optimization است. سئو به روش‌هایی گفته می‌شود که به‌منظور بهبود عملکرد سایت شما، قراردادن آن در صفحه اول گوگل و کسب رتبه‌های بالا به کار گرفته می‌شود. وب‌سایت شما باید در موتورهای جستجوی مختلف مانند گوگل، رتبه بالایی داشته باشد تا در صفحه اول نمایش داده شود.

سئو سایت وردپرس به‌جای ترافیک پولی یا مستقیم، ترافیک بدون دستمزد را هدف می‌گیرد. ترافیک بدون دستمزد می‌تواند ناشی از جستجوهای مختلف مانند جستجوی اخبار، ویدئو، عکس، مطالب علمی، صنعتی و… باشد. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و درعین‌حال بسیار قوی است که به‌وسیله آن می‌توان، بهترین و پیشرفته‌ترین صفحات وب را راه‌اندازی نمود.

سئو وردپرس و معرفی سایت به گوگل

عوامل مؤثر بر بهینه‌سازی موتور جستجو

در افزایش عملکرد بهینه وب‌سایت شما 3 عامل مهم دخیل است که این عوامل عبارت‌اند از:

 • کیفیت ترافیک

این مورد به معنای اطمینان یافتن از آن است که افرادی که از سایت شما بازدید می‌کنند، نسبت به خدمات و محصولات موجود در سایت، علاقه‌مند هستند. اگر فردی در پی یافتن بازی‌های ویدئویی از وب‌سایت شما دیدن می‌کند، اما شما ابزارهای ساخت ویدئو را می‌فروشید، به‌احتمال‌قوی نمی‌توانید آن بازدیدکننده را به خریدار تبدیل کنید.

 • مقدار ترافیک

هنگامی که اطمینان حاصل کردید که افراد مناسب، شما را از طریق موتورهای جستجو می‌یابند و از سایت شما دیدن می‌کنند. بهتر است که بر افزایش ترافیک سایت خود متمرکز شوید.

 • نتایج جستجوی ارگانیک

نتایج جستجوی ارگانیک در سئو سایت وردپرس، شامل هرگونه ترافیکی می‌شود که شما از موتورهای جستجو دریافت می‌کنید. شما ملزم نیستید که مستقیماً برای فضای تبلیغاتی آن هزینه کنید. سئو در زمینه پاسخ به سؤالات مشتریان، درک کلماتی که آن‌ها جستجو می‌کنند و نوع محتوای ایده‌آلی که مشتری به آن علاقه دارد، از آن استفاده می‌نماید. آگاهی از هدف مخاطبان، باعث می‌شود تا با مشتریان آینده‌نگر که در صدد راه‌حلی برای مشکل خود هستند، ارتباط برقرار کنید.

بهینه کردن موتورهای جستجو و سئو سایت

شیوه نگارش محتوا و انواع جستجو

سئونویسی یا تولید یک مقاله، با پیاده‌سازی یک سری کلمات کلیدی و عبارات مفید در یک وب‌سایت انجام می‌شود. برای افزایش رتبه‌بندی سایت در موتور جستجو و نتایج ارگانیک سایت، از نویسندگان سئو استفاده می‌شود. مقالاتی که نویسندگان سئو درباره آن می‌نویسند، به خدماتی که شما در وب‌سایت ارائه می‌دهید، وابسته است. برای مثال، اگر وب‌سایت شما ابزار و لوازم باغبانی دارد، احتمالاً در مقاله‌های سایت، چگونگی رشد گیاهان یا لیست پنج محصول برتر فروشگاه را قرار می‌دهید.

نکته مهم در این زمینه این است که محتوای شما اهمیت بالایی دارد. محتوای شما علاوه بر مفید بودن، باید به سؤالات مشتریان هم پاسخ دهد. به‌عنوان یک نویسنده سئو سایت وردپرس، وظیفه ما این است که مجموعه لغات کلیدی را بررسی کنیم و سؤالاتی را که ممکن است به پاسخ آن‌ها نیاز باشد، پوشش دهیم. تمام این عوامل در معرفی سایت به گوگل اهمیت زیادی دارد. افراد در موتورهای جستجو، 3 نوع جستجوی اصلی را انجام می‌دهند که عبارت‌اند از:

 • ناوبری: در این جستجو کاربر به دنبال یک وب‌سایت خاص می‌گردد.
 • اطلاعاتی: در این جستجو کاربر می‌خواهد اطلاعات مفیدی را در مورد یک موضوع خاص به دست آورد.

معاملاتی: کاربر به دنبال خدمات و یا خرید یک محصول است.

استفاده از کلمات کلیدی و نحوه نگارش محتوا

کلمات کلیدی چگونه سایت شما را ارتقا می‌دهند؟

وقتی اشخاص عبارات مختلفی را در گوگل و یاهو جستجو می‌کنند، ارائه پیشنهاد این موتورها به کاربران، مطابق با میزان سئو و استفاده صحیح از کلمات کلیدی، انجام خواهد شد. رتبه سایت شما در گوگل و پیشی گرفتن از رقبا، به آنالیز سئو قوی با دامنه بالا و نمایه پیوند سالم شما، وابسته است.

این به آن معناست که شما می‌توانید، در گوگل رتبه بالاتری داشته باشید و در بین 91 درصد افرادی که نتایج جستجو را در صفحه اول گوگل کلیک می‌کنند، سهم بیشتری را به خود اختصاص دهید. یک سئو سایت وردپرس ضعیف باعث می‌شود تا وب‌سایت در صدر صفحات جستجو قرار نگیرد.

خدمات شرکت‌های تولید محتوا

مزایای استفاده از شرکت‌های سئو سایت و تولید محتوا

 • اختصاص زمان بیشتر برای راه‌اندازی کسب‌وکار: درصورتی‌که از خدمات یک شرکت حرفه‌ای در زمینه سئو استفاده کنید، برای تمرکز بر کسب‌وکار خود زمان بیش‌تری در اختیار خواهید داشت.
 • کسب نتیجه بهتر: اغلب تایمرهای اولیه سئو امکان دارد تنها بتوانند نتایج متوسطی را در این زمینه کسب کنند. شرکت‌های حرفه‌ای سئو از تجربه و دانش بالایی برخوردارند؛ بنابراین می‌توانند نتایج قابل‌اندازه‌گیری را در این مورد ارائه دهند.
 • مشاوره حرفه‌ای: ممکن است شما برای طراحی سایت جدید یا تولید محتوا، ایده‌های جدیدی در ذهن خود داشته باشید. اما مطمئن نیستید که در این زمینه، چگونه ایده‌ها را عملی کرده یا آن‌ها را در اینترنت منتشر کنید. شرکت‌های باتجربه در این حوزه، درک درستی از سئو دارند.

سایت وب فارسینو، خدماتی حرفه‌ای را در زمینه طراحی و پیاده‌سازی وب‌سایت ارائه می‌دهد. این سایت با خدمات و پشتیبانی فنی یک‌ساله، نگرانی شما را از بابت به‌هم‌ریختگی، مشکلات ایمنی و هک شدن سایت و ازدست‌رفتن اطلاعات که باعث پرداخت هزینه سنگین طراحی سایت می‌شود، رفع می‌کند. پایبندی به اصول منحصربه‌فرد در کار طراحی وب و تفاوت عملکرد چشمگیر با سایر شرکت‌ها، وب فارسینو را به شرکتی خاص تبدیل کرده است.

جمع‌بندی

سئو سایت وردپرس موضوعی است که امروز به بررسی آن پرداختیم. در دنیای امروز که سایت‌های بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف، محتوا تولید می‌کنند؛ اهمیت و آنالیز سئو بیش از پیش مشخص شده است. بنابراین سایت‌ها به‌منظور جلو زدن از رقبا، سعی می‌کنند روزبه‌روز در این زمینه حرفه‌ای‌تر عمل کنند و خود را در صدر این رقابت قرار دهند.

 

چرا باید وردپرس را بروز نگهداریم؟

چرا باید وردپرس را بروز نگهداریم؟

امنیت(security)

سیستم مدیریت محتوای وردپرس از محبوبیت بالایی برخورد داره،و افراد زیادی سایت های خودشون رو با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی کردند.همین موضوع باعث شده تا هکر ها علاقه شدیدی به حمله به سایت های وردپرسی داشته باشند.در مقابل وردپرس هم با بروز رسانی هایی که میکنه باعث رفع باگ های امنیتی خودش میشه و کار رو روز به روز برای هکر ها داره سخت تر میکنه.

دلیل عمده هک و ویروسی شدن وبسایت های وردپرسی وجود باگ های امنیتی هست که مدیران سایت ها با بروز کردن افزونه ها و پوسته سایت و همچنین هسته خود وردپرس این باگ های امنیتی رو برطرف کنن.از طرفی وجود پلاگین های امنیتی در وردپرس باعث جلوگیری از حمله هکرها و اختلال در امنیت سایت مشود،که میتوانید از آنها استفاده کنید.

قابلیت و امکانات جدید و افزایش بازدهی سایت؟

علاوه بر موارد امنیتی که بسیار هم مهم هستند،در برخی از آپدیت های سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکسری قابلیت و امکانات جدیدی رو به سیستم خودش اضافه میکنه مثل قابلیت ویرایش کردن تصاویر و… علاوه بر این در هر آپدیت سعی میکند که بازدهی و سرعت وبسایت را افزایش دهد.که یکی از عوامل تاثیر گذار در افزایش رتبه سئو، سرعت لود شدن وبسایت ها هست.

نکته مهم دیگه اینه که به منظور کار کردن صحیح برخی پلاگین ها نیازه نرم افزار وردپرس به روز باشه، با به روز بودن وردپرس میتونیم از پلاگین های مطمئن و جدید و به روز استفاده کنیم.

چه چیزهایی باید به روز رسانی شوند؟

منظور از آپدیت کردن وردپرس تنها آپدیت کردن خود نرم افزار نیست بلکه باید پلاگین ها و قالب های نصب شده در وردپرس هم به روز رسانی بشه.

پلاگین ها و قالب های استفاده شده هم ممکنه دارای حفره های امنیتی و راه نفوذی برای هکرها باشن،به همین دلیل بروز رسانی کردن از اهمیت بالایی برخورداره، این رو هم بگم که اکثر هک ها و ویروسی شدن های سایت ها بخاطر استفاده بیش از حد از پلاگین هایی با امنیت پایین هست و از جای معتبری تهیه نمیکنن.

اما چرا برخی افراد در به روز رسانی وردپرس کوتاهی میکنند؟

گاها پیش میاد که در هنگام آپدیت کردن وردپرس بدلیل سازگار نبودن نسخه جدید با پلاگین و قالب های استفاده شده در سایت مشکل به وجود آید و در نتیجه نرم افزار به صورت صحیح کار نکنه، که این خودش میتونه دلیلی برعدم آپدیت کردن وردپرس توسط کاربران باشه.

اما برای اینکه بروز رسانی وردپرس رو با خیال راحت انجام بدین،باید قبلش از تمام سایت خود بک آپ تهیه کنید تا اگه خدایی نکرده مشکلی پیش اومد و نسخه جدید وردپرس با پلاگین های نصب روی سایت تداخلی داشتن بشه سایت رو به حالت قبلی برگردوند.

 

وردپرس چیست و چرا وردپرس؟

وردپرس محبوب ترین و قدرتمند ترین سیستم مدیریت محتوا برای طراحی سایت می‌باشد. وردپرس در ابتدا تنها یک سیستم رایگان وبلاگ نویسی بود که امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار می‌داد و سپس به صورت یک CMS یا نرم‌افزار کدباز برای مدیریت محتوای سایت‌ها  و طراحی سایت اقساطی معرفی شد.

با استفاده از وردپرس شما می توانید تقریبا هر نوع سایتی که بخواهید را به راحتی راه اندازی کنید. سایت‌های وردپرسی با استفاده از افزونه‌های نوشته شده برای وردپرس می‌توانند انواع امکانات را دربرگیرند. به عنوان مثال علاوه بر امکان راه اندازی سایت های خبری، شرکتی و یا شخصی، برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در کنار سایت وردپرسی کافیست یکی از افزونه‌هایی که برای این منظور طراحی شده‌اند را به هسته وردپرس خود اضافه کنید. به عنوان مثال افزونه‌های WooCommerce و EDD دو افزونه وردپرس هستند که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی جهت فروش کالای فیزیکی یا فایل‌های دانلودی استفاده می‌شوند. همچنین قابلیت تبدیل شدن سایت به یک شبکه اجتماعی با افزونه قدرتمند Buddypress یا ایجاد یک تالار گفتگو یا انجمن با افزونه BBpress، در وردپرس وجود دارد. با توجه به فراوانی و تنوع افزونه‌های وردپرس تقریباً هر امکانی را می‌توان به سایت وردپرسی اضافه کرد.

وردپرس با زبان برنامه‌نویسی PHP نوشته شده و توسط MySQL پشتیبانی می‌شود. در اصل یک اسکریپت PHP است که شما با نصب کردن آن بر روی هاست خود، به راحتی هر چه تمام تر می‌توانید سایت خود را راه اندازی کنید.

اگر بخواهیم کمی بیشتر درباره وردپرس صحبت کنیم، در اصل می توانیم این گونه بیان کنیم:

برای راه اندازی یک سایت، شما راه های مختلفی دارید. می توانید از یک برنامه نویس درخواست کنید تا سایت شما را از ابتدا کد نویسی کند. این راه بسیار هزینه بر است و شما در اصل دارید یک CMS اختصاصی برای خود سفارش می دهید که هزینه های آن به شدت بالا است. همچنین پس از مدتی اگر بخواهید تغییراتی را در آن بدهید، دوباره هزینه هایی برای شما خواهد داشت و در کل توسعه آن هزینه بر خواهد بود.

روش دیگر طراحی سایت، استفاده از CMS ها یا همان سیستم های مدیریت محتوای آماده است که باعث می شود هزینه های شما به شدت کاهش پیدا کند. در این روش شما یک سی ام اس مانند وردپرس را دانلود می کنید و در هاست خود نصب می کنید. بنابراین به جای اینکه یک سی ام اس اختصاصی با قیمت بالا سفارش دهید، یک سی ام اس رایگان اما بسیار پیشرفته تر را خواهید داشت! پس از راه اندازی وردپرس، کافیست که یک قالب برای خود انتخاب کنید و از سایت خود استفاده کنید.

امکانات اولیه وردپرس:

وردپرس دارای امکانات پایه ای است. این امکانات عبارتند از:

 • عضوگیری در سایت
 • معرفی چند مدیر و نویسنده
 • دسته بندی مطالب
 • افزودن نوشته‌ها و صفحات
 • استفاده از gzip
 • سیستم ارسال دیدگاه برای نوشته
 • تنظیم و نمایش تقویم و ساعت
 • ارسال خبرنامه وردپرس
 • بازدید صفحات تنها برای اعضای خاص
 • و …

مشخصات اصلی وردپرس:

 • نصب محلی
 • هسته قابل حمل
 • پشتیبانی از ساعت محلی
 • قابلیت gzip
 • سطح دسترسی
 • مشخصات کاربران
 • پویا بودن و انعطاف‌پذیری بالا
 • دارای کتابخانه پلاگین‌های وردپرس (رایگان)
 • دارای کتابخانه قالب‌های وردپرس (رایگان)
 • وردپرس شبکه (جهت راه اندازی سیستم وبلاگدهی با وردپرس)
 • فهرست‌های آبشاری و کرکره‌ای
 • شخصی‌سازی قالب‌ها، ابزارک‌ها از پنل مدیریت
 • ارسال و مدیریت دیدگاه
 • راه‌اندازی تالار گفتگو
 • راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی
 • ده‌ها مشخصه و ویژگی دیگر

اما این امکانات تنها امکانات اولیه وردپرس است. می توان گفت امکانات وردپرس نامحدود است! چون با وجود هزاران افزونه، و امکان افزونه نویسی اختصاصی برای وردپرس، دیگر هر نوع امکانی که برای سایت خود لازم داشته باشید را می توانید راه اندازی کنید.

افزونه وردپرس چیست؟

افزونه های وردپرس فایل های نصبی هستند که می توان روی وردپرس نصب کرد و امکانات جدیدی به سایت اضافه کرد. شما می توانید برای افزودن امکانات پیشرفته به سایت، بدون نیاز به کد نویسی با افزونه ها این کار را انجام دهید. زحمت افزودن امکان جدید به سایت تنها چند کلیک کردن ساده است!

قالب وردپرس چیست؟

قالب وردپرس، در اصل همان ظاهر سایت است که کاربران آن را مشاهده می کنند. در وردپرس شما به راحتی می توانید از بین هزاران قالب موجود در اینترنت، طرح مورد علاقه خود را پیدا کنید و روی سایت نصب کنید. البته اگر به دانش طراحی قالب تخصص دارید، حتی می توانی قالب اختصاصی خود را برای سایت خود طراحی کنید. البته ما در این زمینه تخصص داریم و در صورتی که دوست داشتید قالب اختصاصی خود را داشته باشید، می توانید سفارش طراحی قالب وردپرس را برای ما ارسال کنید.

مزایای وردپرس چیست؟

کاهش هزینه: علاوه بر راه اندازی کم هزینه سایت، دیگر نیازی نیست که برای هر تغییری که می خواهید در سایت انجام دهید، به شرکت طراح سایتخود مراجعه کنید. وردپرس این امکان را به شما می دهد که هر زمان خواستید، تغییرات خود را درون سایت ایجاد کنید، مطالب جدید در سایت منتشر کنید، کاربران خود را مدیریت کنید، به نظرات رسیدگی کنید و … .

ظاهر زیبا: در سطح اینترنت هزاران قالب مخصوص وردپرس وجود دارد که شما می توانید انتخاب کنید و روی سایت خود پیاده سازی کنید. اما وردپرسامکان اینکه قالب سفارشی خود را طراحی و استفاده کنید را نیز دارد.

مدیریت آسان: شما به راحتی می توان سایت خود را در هر جا که هستید، چه با کامپیوتر و چه با موبایل، سایت خود را مدیریت کنید و نیازی به هیچ گونه برنامه جانبی ندارید.

ارتباط با شبکه‌های اجتماعی: وردپرس و افزونه‌های جانبی آن به شما این امکان را میدهند که بصورت خودکار سایت خود را به شبکه‌های اجتماعی بزرگ مانند توییتر، فیسبوک و یوتیوب متصل کرده و مشتریان خود را از تغییرات سایت خود باخبر سازید.

سئو عالی: وردپرس به شدت به صورت استاندارد کد نویسی شده است تا سئو سایت شما را هر چه بیشتر بهبود ببخشد تا در نتایج گوگل بهترین جایگاه را داشته باشید. البته سئو فقط به سیستم مدیریت محتوای انتخابی شما محدود نمی شود و موارد زیاد دیگری نیز در این بخش سهیم هستند.

بروزرسانی رایگان: وردپرس یکی سیستم مدیریت محتوای کاملا رایگان است و بسیار در به روز رسانی و رفع مشکلات احتمالی فعال است. شما می توانید تمام این به روز رسانی ها را به صورت رایگان دریافت و با یک کلیک نصب کنید!

امنیت: وردپرس از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. اما به دلیل اینکه امنیت یک مسئله نسبی است و هیچ وقت صد در صد نخواهد بود، وردپرس هر روز مشکلات وردپرس را بررسی می کند و در به روز رسانی ها رفع می کند. علاوه بر تیم وردپرس، برنامه نویس های زیادی در جهان هستند که روی امنیت وردپرس کار می کنند. علاوه بر اینکه وردپرس به خودی خود تا حد زیادی ایمن است، افزونه هایی برای ایمن تر کردن سایت نیز وجود دارد تا سایت خود را امن تر کنید.

انعطاف پذیری وردپرس: وردپرس، یکی از منعطف ترین سیستم های مدیریت محتوای جهان است که افراد خواهند توانست آن را برای کاربری دلخواه خود ویرایش کنند.

کاربرد های وردپرس:

پیش‌تر اشاره کردیم که وردپرس امکان راه اندازی انواع مختلف وب سایت ها را دارا است. حالا چند مورد از آن ها را بیان می کنیم:

 • طراحی سایت‌های شخصی
 • طراحی سایت های شرکتی
 • طراحی سایت‌های خبری
 • طراحی سایت‌های عکاسی و نمونه کار
 • پیاده‌سازی فروشگاه‌های آنلاین
 • پیاده سازی شبکه اجتماعی
 • پیاده سازی انجمن
 • طراحی سایت های دانلودی
 • و …

چرا وردپرس؟

امروزه بر همه ثابت شده است که وردپرس قدرتمند ترین سیستم مدیریت محتوا است.

اگر شما به دنبال راه اندازی وبسایت جدیدی برای خود هستید و یا وبسایتی دارید که بسیار قدیمی و ناکارآمد شده است وردپرس راه حل مناسبی برایتان خواهد بود. امروزه سه نکته اصلی برای هر وبسایت با اهمیت است که وردپرس همه را در اختیار شما قرار میدهد:

 • سئو و سرعت مناسب
 • امکان ارتباط با شبکه‌های اجتماعی
 • نمایش صحیح در دستگاه‌های موبایل و تبلت

صاحبان وبسایت‌ها و مشاغل دوست ندارند که برای هر تغییر کوچک در سایت به شرکت طراح مراجعه کنند و در هر سال چندیدن بار برای بروزرسانی سایت خود هزینه کنند، بلکه در مقابل خواستار قدرت کنترل بیشتر بر محتویات سایت خود هستند. از این‌رو سادگی و قدرت بخش مدیریت وبسایت از اهمیت بالایی برخوردار است و دقیقا وردپرس همین کار را برای شما انجام می دهد و نشانه برتری وردپرس است.

 

این راه ها را برای بهبود سئو سایت خود فراموش نکنید!

اهمیت وب سایت ها این روزها به شدت بالا رفته و بسیاری از کسب و کارها در بستر اینترنت و سایت به فعالیت خود ادامه می دهند. این مشاغل برای معرفی خود به کاربران نیاز دارند تا بر روی سئو سایت خود تمرکز کنند و به بهبود آن نیز کمک کنند. با این حال برخی از راه ها را برای بهتر کردن این بهینه سازی مورد توجه قرار نمی دهند. راه هایی که شاید چندان به چشم نیایند
اما تاثیر بسزایی در بهتر شدن جایگاه سایت شما خواهند داشت. در این مقاله نیز قصد داریم تا برخی از مهم ترین این راه ها را به شما معرفی کنیم.برای طراحی سایت شرایطی نیز با ما تماس بگیرید.

چطور سئو سایت خود را بهتر کنیم؟

همانطور که بارها در سایت به آن اشاره کردیم، مهم ترین کاری که باید برای بهبود سئو سایت خود انجام دهیم تولید محتوا به صورت منظم است. در حقیقت تمام متخصصان سئو به اتفاق معتقدند که تولید محتوای منحصر به فرد در بازه زمانی مشخص بهترین و اصولی ترین روش بهد منظور بهینه سازی وب سایت ها شناخته می شود. به بیان دیگر، اگر شما تولید محتوای خوب و قدرتمندی داشته باشید بخش زیادی از مسیر پیشرفت در سئو را طی کرده اید اما این تنها بخشی از ماجراست.

راه های زیادی برای بهبود جایگاه سایت وجود دارد. از لینک سازی گرفته تا استفاده از کلمات کلیدی مناسب. با این وجود برخی از راه ها چندان از سوی مدیران وب سایت ها مورد توجه واقع نمی شوند. راه هایی که شاید به دلیل ساده بودن مورد کم لطفی واقع می شوند و یا اصلا دیده نمی شوند.

رفع ایرادات فنی سایت

یکی از مواردی که می تواند ضرر بزرگی به سئو شما وارد کند، ایرادات فنی سایت است. در حقیقت شاید با خود فکر کنید که چنین مسائلی تاثیر چندانی در بهینه سازی نخواهند داشت اما این تصور کاملا اشتباه است. به عنوان مثال ارور ۴۰۴ که یکی از خطاهای رایج است ضربه جدی به سئو شما وارد می کند. شما می توانید با رفع این ایرادات از بد شدن وضعیت بهینه سازی سایت خود جلوگیری کنید.

توضیحات متا

احتمالا موقع خرید کتاب، به خلاصه ای که معمولا در پشت جلد آن درج شده توجه کرده اید. این خلاصه می تواند به شما یک شمای کلی از مطلب مورد نظر را بدهد و شما را با محتوای آن آشنا می کند. همین مسئله در تولید محتوا و مقالات نیز وجود دارد که با نام توضیحات متا شناخته می شود. در حقیقت این توضیحات چکیده ای از مطالب شماست. این چکیده مطلب می تواند پلی بین شما و مخاطبتان باشد. موتور جستجوی گوگل نیز توجه ویژه ای به آن دارد.

تصاویر خود را بهینه کنید

همانطور که گفته بودیم، یکی از راه های تولید یک محتوای خوب، استفاده از المان های تصویر و ویدیو است. با این حال نباید آن ها را به صورت خام مورد استفاده قرار داد. در حقیقت یعنی شما باید تصاویر خود را بهینه کنید و حجم آن ها را تا جای ممکن پایین آورید. علاوه بر این باید از تگ Alt نیز برای تصاویر استفاده کنید. از آن جایی که موتورهای جستجو متوجه محتوای تصاویر شما و ارتباط آن با متن نمی شوند و شما با به کاربردن Alt می توانید به آن ها برای شناسایی تصاویر نیز کمک ویژه ای کنید.

محتوای خود را با راه های مختلف منتشر کنید

یکی از راه هایی که باعث می شود محتوای شما بیش از پیش دیده شود، به اشتراک گذاری آن ها است. امروزه شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده اند. از همین جهت شما نیز باید محتوای خود را در چنین بخش هایی منتشر کنید و کاربران را با خلاقیت های خود به سمت وب سایت هدایت کنید.

 

با بروزرسانی محتوای خود، سئو سایت را بهبود بخشید

تولید محتوا اصلی ترین عامل برای رشد سئو سایت به حساب می آید و باید توجه زیادی به آن داشته باشیم. در واقع یکی از مهم ترین زیر شاخه های سئو، محتوا است و موتورهای جستجو همیشه بر تولید محتوای تازه و آپدیت شده تاکید داشته اند، اما واقعا برورسانی محتوا چقدر در سئو و رتبه گیری تاثیر دارد؟ در این مقاله قصد داریم تا دلایلی که بهتر است محتواهای خود را بعد از مدتی بروزرسانی کنید را توضیح می دهیم. با طراحی سایت قسطی کسب و کار خود را انلاین کنید.

منظور از بروزرسانی محتوا چیست؟

ابتدا بهتر است با مفهوم بروزرسانی محتوا آشنا شویم و اصولا بدانیم به چه کاری بروزرسانی محتوای مطالب گفته می شود. بسیاری از افراد دقیقا نمی دانند منظور از به روز رسانی محتوا و خلق محتوای تازه چیست. در حقیقت شما ممکن است مطالب گوناگونی را در وبسایت خود منتشر کنید که به مرور زمان تازگی خود را از دست می دهند و مطالب جدیدی به آن اضافه شده است. از آن جایی که مطلب شما در گوگل ایندکس شده و در نتایج جستجو نیز به کاربران نمایش داده می شود، بهتر است به جای انتشار پست جدید مطلب قبلی خود را اصلاح و بروزرسانی کنید. بر اساس الگوریتم کافئین گوگل بروزرسانی محتوا و آپدیت منظم باعث می شود که ربات های خزنده بیشتر به سایت شما سر بزنند.

گوگل چطور از بروزرسانی ما مطلع می شود؟

کمپانی گوگل روز به روز درحال پیشرفت در زمینه های مختلف است و حتی بعید نیست که چند سال دیگر تبدیل به یک ابر کامپیوتر انسان نما شود! گوگل به همه چیز اهمیت می دهد و یکی از آن ها بروزرسانی محتواها می باشد. اولین الگوریتمی که به بروزرسانی محتوا اهمیت می داد، کافئین بود. که در سال ۲۰۰۹ غوغایی به پا کرد. کافئین کمک می کند که سایت هایی که بروزرسانی محتوا را به طور مرتب و مداوم انجام می دهند، سریع تر ایندکس شوند. همچنین الگوریتم freshness نیز در این راه کمک زیادی به شناخت چنین سایت های می کند.

روزرسانی محتوا چه تاثیری در سئو و رتبه بندی گوگل دارد؟

بروزرسانی محتوا یکی از زیر شاخه های مهم در بهینه سازی محتوای سایت است. از وقتی که گوگل از الگوریتم freshness رونمایی کرده، به طور مستقیم مدیران وب سایت را به آپدیت کردن محتوای صفحات تشویق می کند. در سال ۲۰۰۳ کارشناسان گوگل با ثبت اختراعی به نام «بازیابی اطلاعات بر پایه داده های تاریخی» جهان سئو را به کلی تغییر دادند. این الگوریتم مسیر تازه ای را در دنیای سئو گشود. با این کار شما می توانید مطالب جدیدی را به محتوای خود اضافه کنید و گوگل محتوای شما را یک مطلب پویا معرفی می کند. به همین دلیل سایت شما در نتایج این موتور جستجو بیش از پیش دیده می شود.

با وب سایت کسب و کار آنلاین راه بنداز و کسب درآمد کن

این روزها پیدا کردن یک شغل مناسب با درآمد و حقوق خوب بسیار دشوار شده و همه به دنبال راهی هستند تا بتوانند کسب و کاری را راه اندازی کنند و به درآمد برسند. پیشرفت های متعدد در زمینه های مختلف به خصوص تکنولوژی و ارتباطات باعث شده تا دروازه های جدیدی برای داشتن مشاغل گوناگون به سوی همه باز شود. یکی از مهم ترین آن ها رونق اینترنت است که باعث شکل گیری وب سایت و طراحی سایت اقساطی  شد. امروزه از بستر وب سایت ها می توان برای مقاصد مختلف استفاده کرد و یکی از پر کاربرد ترین آنها، کسب و کار آنلاین با استفاده از همین بستر می باشد. اگر شما هم به دنبال راه اندازی کسب و کاری هستید حتما این مقاله را دنبال کنید.

به چه کاری علاقه دارید؟

اولین قدم این است که با خودتان رو راست باشید و بدانید که به چه حوزه فعالیتی علاقه دارید. باید مشاغل مورد نظر خود را و آن هایی که بهشان علاقه دارید را دسته بندی کنید و به چالش هایی که در هر یک ممکن است رخ دهد فکر کنید. علاوه بر مبحث علاقه باید به فکر سود آوری و بازگشت هزینه نیز باشید و به سراغ حوزه ای بروید که از این جهت مطمئن باشد.

شرایط کاری امروز نسبت به گذشته

همانطور که در مقدمه این مقاله گفتیم، تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده و صنعت ارتباطات نیز رونق چشمگیری داشته است. دنیای اینترنت روز به روز در حال بهبود است و فناوری های گوناگونی پیرو آن شکل می گیرند. در حقیقت کسب و کارها به سمت این بستر در حرکت هستند و دیگر به صورت سنتی به حیات خود ادامه نمی دهند. با ظهور وب سایت ها و همچنین شبکه های اجتماعی گوناگون در کنار آن ها، تجارت به صورت الکترونیک بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

همین تغییرات بزرگ و کوچک و کوچ صاحبان مشاغل به سمت استفاده از کسب و کار آنلاین، نشان دهنده این است که کاری که باید شروع کنید، حتما در این حوزه باشد. البته منظور ما این نیست که شغلی مربوط به اینترنت داشته باشید! خیر. شما در هر حوزه ای که باشید می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید!

با طراحی وب سایت درآمد خود را افزایش دهید

ایده ای که باید مد نظر داشته باشید طراحی وب سایت است. در حقیقت شما می توانید برای کار خود یک بخش به صورت کاملا آنلاین و در بستر وب سایت طراحی کنید. با راه اندازی یک سایت می توانید بخش های مختلفی از جمله یک فروشگاه آنلاین برای خود داشته باشید تا محصولات یا خدمات خود را به صورت فیزیکی و مجازی به فروش برسانید.

سایت شما ۲۴ ساعته فعال است و این یعنی مخاطب هر ساعت که احساس نیاز به کالا یا خدمت شما داشته باشد می تواند به سایت مراجعه کند. این به معنای آن است که شما ساعت کاری ندارید و درب فروشگاه شما همیشه به روی مشتریان باز است. بدین ترتیب فروش بیشتری نسبت به کسب و کارهای سنتی خواهید داشت و به سادگی می توانید درآمد خود را افزایش دهید.

علاوه بر این خطاهای انسانی نیز به شدت کاهش می یابد چرا که کلیه امور شما از طریق برنامه کامپیوتری انجام می شود. انتقال سرقت در کسب و کار آنلاین به دلیل نبود محیط فیزیکی به شدت کاهش می یابد و این با یک سیستم امنیتی خوب قابل دست یابی است. نکته مهم دیگر این است که هزینه های راه اندازی یک سایت برای یک شغل آنلاین بسیار کمتر از مشاغل سنتی است.

 

راهنمای انتخاب نام دامنه وب سایت

نام هر وب سایتی در حکم شناسنامه آن است که با آن شناخته می شود و افراد می توانند با جستجوی آن به سایت شما بیایند. در حقیقت این نام که نام دامنه وب سایت شما نیز می شود، می تواند معرف کسب و کار شما و حوزه فعالیتتان نیز باشد. از همین رو، انتخاب نام مناسب برای سایت دغدغه مهمی برای مدیران و صاحبان کسب و کار به شمار می رود و زمان زیادی صرف پیدا کردن یک اسم برای آن می کنند. اما در این مقاله قصد داریم تا با ارائه یک راهنمای جامع به شما در انتخاب نام دامنه مناسب و طراحی سایت اقساطی  کمک کنیم. اگر شما هم قصد راه اندازی یک وب سایت را دارید حتما این مقاله را دنبال کنید و با وب فارسینو همراه باشید.

انتخاب پسوند مناسب برای کسب و کارتان

اگر در اینترنت به جستجو پرداخته باشید با دامنه های مختلفی برخورد کردید که هر یک علاوه بر نامی منحصر به فرد، از پسوندهای مختلفی نیز برخوردارند. پسوندهایی مانند ir، com، app، org، site و… بهتر است بر اساس نیاز و میزان فعالیت خود یکی از آن ها را انتخاب کنید که پیشنهاد ما پسوند ir و com به دلیل رایج بودن است. همچنین اگر توان مالی دارید تمامی پسوندها را با نام دامنه خود خریداری کنید تا همیشه منحصر به فرد باشید!

از کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود در دامنه استفاده کنید

اگر قصد انتخاب نام دامنه برای سایت خود را داشته باشید و در هر حوزه ای که فعالیت می کنید، قطعا برخی از کلمات در این خصوص بیشتر مورد جستجوی کاربران قرار می گیرد. باید سعی کنید از چنین کلماتی در دامنه خود نیز استفاده کنید تا در صورت جستجوی آن ها، در نتایج گوگل هم نمایش داده شوید.

کوتاه و مختصر و راحت باشد

سعی کنید از نامی کوتاه و مختصر استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا همیشه در ذهن مخاطبان بمانید و به سادگی در نتایج جستجو قرار بگیرید. علاوه بر این می توانید برای مثال در پشت تلفن نیز این نام را به دیگران انتقال دهید. اگر اسم بلند باشد احتمال تایپ آن به صورت غلط بسیار
بالا می رود. علاوه بر این سعی کنید از واژه هایی که تلفظ راحت و خوش آوایی دارند استفاده کنید.

از حروف دوگانه استفاده نکنید

برخی از کلمات به چند شکل مختلف نوشته می شوند و برخی دیگر نیز به شکل دیگر تلفظ میشود. نباید از این حروف در نام دامنه خود استفاده کنید چرا که به شدت مشکل ساز هستند و کاربران را به دردسر می اندازند.

منحصر به فرد باشید

مسئله دیگری که باید به آن توجه بسیاری داشته باشید این است که خاص باشید. در حقیقت نباید وارد کلیشه های مرسوم شوید و خلاقیت داشته باشید. خلاق باشید و با ترکیب واژگان متفاوت یک نام منحصر به فرد انتخاب کنید.