با بروزرسانی محتوای خود، سئو سایت را بهبود بخشید

تولید محتوا اصلی ترین عامل برای رشد سئو سایت به حساب می آید و باید توجه زیادی به آن داشته باشیم. در واقع یکی از مهم ترین زیر شاخه های سئو، محتوا است و موتورهای جستجو همیشه بر تولید محتوای تازه و آپدیت شده تاکید داشته اند، اما واقعا برورسانی محتوا چقدر در سئو و رتبه گیری تاثیر دارد؟ در این مقاله قصد داریم تا دلایلی که بهتر است محتواهای خود را بعد از مدتی بروزرسانی کنید را توضیح می دهیم. با طراحی سایت قسطی کسب و کار خود را انلاین کنید.

منظور از بروزرسانی محتوا چیست؟

ابتدا بهتر است با مفهوم بروزرسانی محتوا آشنا شویم و اصولا بدانیم به چه کاری بروزرسانی محتوای مطالب گفته می شود. بسیاری از افراد دقیقا نمی دانند منظور از به روز رسانی محتوا و خلق محتوای تازه چیست. در حقیقت شما ممکن است مطالب گوناگونی را در وبسایت خود منتشر کنید که به مرور زمان تازگی خود را از دست می دهند و مطالب جدیدی به آن اضافه شده است. از آن جایی که مطلب شما در گوگل ایندکس شده و در نتایج جستجو نیز به کاربران نمایش داده می شود، بهتر است به جای انتشار پست جدید مطلب قبلی خود را اصلاح و بروزرسانی کنید. بر اساس الگوریتم کافئین گوگل بروزرسانی محتوا و آپدیت منظم باعث می شود که ربات های خزنده بیشتر به سایت شما سر بزنند.

گوگل چطور از بروزرسانی ما مطلع می شود؟

کمپانی گوگل روز به روز درحال پیشرفت در زمینه های مختلف است و حتی بعید نیست که چند سال دیگر تبدیل به یک ابر کامپیوتر انسان نما شود! گوگل به همه چیز اهمیت می دهد و یکی از آن ها بروزرسانی محتواها می باشد. اولین الگوریتمی که به بروزرسانی محتوا اهمیت می داد، کافئین بود. که در سال ۲۰۰۹ غوغایی به پا کرد. کافئین کمک می کند که سایت هایی که بروزرسانی محتوا را به طور مرتب و مداوم انجام می دهند، سریع تر ایندکس شوند. همچنین الگوریتم freshness نیز در این راه کمک زیادی به شناخت چنین سایت های می کند.

روزرسانی محتوا چه تاثیری در سئو و رتبه بندی گوگل دارد؟

بروزرسانی محتوا یکی از زیر شاخه های مهم در بهینه سازی محتوای سایت است. از وقتی که گوگل از الگوریتم freshness رونمایی کرده، به طور مستقیم مدیران وب سایت را به آپدیت کردن محتوای صفحات تشویق می کند. در سال ۲۰۰۳ کارشناسان گوگل با ثبت اختراعی به نام «بازیابی اطلاعات بر پایه داده های تاریخی» جهان سئو را به کلی تغییر دادند. این الگوریتم مسیر تازه ای را در دنیای سئو گشود. با این کار شما می توانید مطالب جدیدی را به محتوای خود اضافه کنید و گوگل محتوای شما را یک مطلب پویا معرفی می کند. به همین دلیل سایت شما در نتایج این موتور جستجو بیش از پیش دیده می شود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.